KLECE NA JAPONSKÉ KŘEPELKY

V této kleci je možno chovat až 15 křepelek. Konstrukce je z OSB desky, ta zajišťuje dostatecný klid na snášku křepelkám. Trusnik je z pozinkovaného plechu, integrované krmítko vystaci cca 2-3 dny v závislosti na počtu kusů křepelek. Rozměr klece je 83x50x40. Klece je možno stavět jednotlivě nad sebe nebo vedle sebe (podle potřeby). Ve svém chovu tyto klece používám a jsem s nimi spokojený. Křepelky si zde velice rychle zvyknou a na rozdíl od celodrátěné klece, které jsem také vyzkoušel, se křepelky tolik neplaší a mají zde potřebný klid. Cena klece je 2000 kč a popeliště stojí1000 kč Pro chov křepelek není popeliště nutné, ale je velice prospěšné a zlepšuje to pohodu křepelek, které se jako všichni hrabaví čistí popelením v písku a křepelky toho také náruživě využívají., Klec s popelištěm je rozumný kompromis pro chov křepelek, kdy nejsou křepelky nuceny žít jenom na roštech, třetinu plochy klece tvoří popeliště kde křepelky náruživě hrabou a odpočívají a zbytek je na poplastovaném pletivu, kde trus propadává dolů na trusník a vajíčka se skutálí dopředu, kde je pohodlně vybereme a jsou krásně čistá. Křepelky netrpí otlaky a toto ustájení je málo náročné na pracnost. Pořád si myslím, že křepelky v zájmovém chovu mají mít mnohem větší komfort na ustájení a prostor než ve faremních chovech.
V současné době jsme trochu změnili konstrukci klece, rám na vajíčka je ohrazen místo sololitem dřevěnou latí a je zde větší prostor pro sbírání vajíček.

V kleci je možno chovat též kuřata do podle druhu a staří 3-8 týdnů.


Cena jedné klece je 2000 kč, popeliště 1000 kč je možné ji zaslat poštou, cena při platbě předem na účet je 250 kč ( tomuto způsobu platby dáváme přednost, nestane se, že by si zákazník zásilku nepřevzal) nebo 300 kč na dobírku.Klec s popelištěm stojí poslání 500 kč při platbě předem a 600 kč na dobírku.
DSC_0353.JPG
DSC_0354.JPG
DSC_0355.JPG
DSC_0358.JPG
klec na křepelky s popelištěm
klec na křepelky s popelištěm
popeliště

popeliště

náruživě se popelící křepelky
popeliště

popeliště

výsuvný šuplík v popelišti, do kterého se dává písek
Nové provedení

Nové provedení

Nové provedení klece
nová odcgovna 223.JPG
klec 346.JPG
klec 347.JPG
klec 356.JPG
součástí klece je napáječka
součástí klece je napáječka
niplová napáječ

niplová napáječ

niplová napáječka
IMG_20191125_142220.jpg
IMG_20191125_141751.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one